• Winda
 • Duży pokój
 • Gabinet
 • Łaźnia
 • Spiżarnia
 • Garderoba

Witamy w naszej Piwnicy...


Piwnica – najniższa, całkowicie lub częściowo, podziemna kondygnacja budynku. Jej funkcja zależy od typu budynku. Nazwa pochodzi od piwa które   w warunkach piwnicznych było przechowywane - było zimne i nie psuło się zbyt szybko.
Współcześnie w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, w piwnicy znajdują się komórki, w których lokatorzy przechowują mniej potrzebne na co dzień przedmioty.


W komórce BaBassment znajdują się same potrzebne rzeczy. Nasz blok jest niebanalny, niszowy, bardziej „pod” niż „nad”. Wszystko, co uznamy za warte przekazania społeczności z naszej spółdzielni, będzie mieszkało w świeżutkiej, pachnącej lasem piwniczce.
W naszej przytulnej komórce. W komórce BaBassment.

Przeglądając setki wirtualnych dzienników, doszłyśmy do wniosku, że większość  autorów skupia się na tematach poruszanych przez chętniej czytanych, już znanych 'internetowej gawiedzi' kolegów – są sprawdzone, na topie, mają ładne zdjęcia, kipią prawdziwymi mądrościami. Prawie jak „Życie na Gorąco”. Jednak nasze mózgi cierpią, gdy są atakowane różowymi obrazkami prosto z hamerykańskiego snu, skopiowanymi z bijącej rekordy popularności - również w Polsce – słynnej platformy Tumblr. Gdzie tu kreatywność? Wszystko to jest śliczne, kolorowe, przyjazne.. ale jednocześnie tak dalekie od naszej codzienności, że niemal nierzeczywiste. Szacunek do cudzych przekonań nie oznacza ślepej, bezkrytycznej aprobaty. Zabrzmi to patetycznie. . .  Jako naród nie potrafimy sobie powiedzieć, że „drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości i poczucia niższości”. Boimy się wyjść przed szereg, mimo że nasza głowa bywa skarbincą genialnych pomysłów. Dlaczego? To niesłychanie proste. 
Otóż : wierni i niewierni będą komentować, posyłać spod młodzieńczego wąsa ironiczne, pełne pogardy uśmieszki , czy krzywo patrzeć,    a tego przecież nie chcemy. Pozostaje posiedzieć w domku i hejtować innych, którzy się odważyli,   albo- jak już wspomniałam- skopiować koleżanki z zachodu i  razem z nimi odmóżdżać nas i siebie. Jesteśmy Polakami, żyjemy w Polsce jakże dalekiej od american dream.. i to będziemy starały się uchwycić w naszej cyberprzestrzeni. Oczywiście, jeśli wywieje nas gdzieś na obczyznę, relacja będzie obszerna.  BaBassment przedstawi Wam wszystko, co według nas jest warte Waszej uwagi. Interesujące wydarzenia, dobra muzyka, intrygujący ludzie, zajawki nasze, Wasze, nieznajomych i bliskich, recenzje wartościowych    i lekkich jak serek almette książek, trochę kina, więcej mody i z nią związanych eventów. Wszystko osadzone w naszych realiach. Może pojawi się coś starego, ale w nowej odsłonie. 
Po odgrzewanych kotletach boli brzuch. Nasze będą świeże.Jak u Pani Gessler.
W naszej Piwnicy nie śmierdzi stęchlizną, a bezdomne i głodne zwierzaki nie błądzą pośród zrobionych ludzką ręką, czyhających na ich żywot pułapek, ani wyniszczających ich małe ciałka, przestrasznych trucizn.
W BaBassment jest świeżo. Trochę inaczej, na pewno milusio. Zagubione istoty przyjmiemy do naszej komórki, damy papu i zaprezentujemy z najlepszej strony. Szanujemy pracę innych,  ich odwagę w dążeniu do spełnienia marzeń, wierność pasji. Jeśli pojawi się ktoś, kto swoją nietuzinkową, barwną osobowością szczególnie zakręci nam w głowach, zechce o tym opowiedzieć        i podzielic się swoją zajawunią – bądźcie pewni… stanie się piwnicowym celebrity!
Zaprezentujemy Wam ‘wiela’ klawych rzeczy. Więcej niż wszystkich odcinków ‘Mody na Sukces’.
Dużo i pewnie.
Liczymy na inspiracje, współpracę… a także wsparcie i jakieś ciepłe słówko na początek naszej pracy.  Standardowe Komentarze
  Komentarze Facebook

2 komentarze:

 1. bardzo mi sie podobają wasze plany ;) z pewnoscia bede zagladać tu często ;) powodzenia!

  OdpowiedzUsuń