• Winda
  • Duży pokój
  • Gabinet
  • Łaźnia
  • Spiżarnia
  • Garderoba

Komórka:Ciemnia fotograficzna

Szanowni Lokatorzy!

W tym sezonie zima dała nam się we znaki, dlatego aby nieco ogrzać naszych przemarzniętych  mieszkańców, postanowiłyśmy zaprosić do BBS człowieka, którego osobowość i bezpośredni sposób bycia roztopi najbardziej zlodowaciałe serca.
Dziś Administracja BBS zabiera Was do ciemni, gdzie na wszystkich zainteresowanych fotografią czeka porcja zmysłowych, pełnych klasy i artyzmu zdjęć…Będzie też ich autor…

Kasper Zborowski-Weychman
(ur. 1989 w Suwałkach) – polski wokalista, aktor i prezenter.
Od 2003 r. związany z Telewizją Polską, jako prowadzący program 5-10-15 do momentu zakończenia jego nadawania przez stację. Jako prezenter TVP prowadził również program Ferie z Jedynką, dwukrotnie Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie w latach 2007-2008. 
Od 2007 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie.Dla nowych mieszkańców Bloku- Komórka Ciemnia Fotograficzna to miejsce zwierzeń.
moi Goście będą nam opowiadać nie tylko o fotografii i wszystkim co z nią związane, ale także o życiu poza ciemnią- zupełnie prywatnie. Liczę na to, że ich historie i opowieści Was zaskoczą, zachwycą i zainspirują! (zgodnie z naszą autorską zasadą 3Z).

A teraz Kasper opowie Wam o sobie…

Człowiek dwojga nazwisk i jednego imienia. Gdybym był dziewczynką, na imię miałbym pewnie Jagoda, więc chyba dobrze się stało. Moi rodzice są odmienni poglądowo od sąsiadów - przełożyło się to na imię, ale przynajmniej nie mam nigdy problemu przy rejestracji na portalach czy przy zakładaniu e-maili - zawsze coś znajdę bez numerków i podkreślników. Za to w urzędzie jak nie podsunę dowodu pod nos pani urzędniczce to napisze mi takie szlaczki   w nazwisku, że zastanawiam się jaki to alfabet.

Urodziłem się w Suwałkach (tak, to tam gdzie jest zimno - ale wbrew obiegowej opinii latem jest tam najcieplej). Migałem się jak mogłem od zajęć z pianina, wiecznie byłem nieprzygotowany na dodatkowy angielski. Rodzice chcieli, żebym był wielkim naukowcem.


Długo myśleli, że trafię na dziennikarstwo, polonistykę. Potem myśleli o szkole aktorskiej, akademii muzycznej. Ale obiecałem sobie kiedyś, że nigdy w życiu nie pójdę na nic związanego z pedagogią. Dzisiaj próbuję pisać "magistra" z pedagogiki!


Mieszkam i robię swoje w Warszawie. Przeprowadziłem się tutaj z dnia na dzień w wieku 18 lat. Jakież były płacze i lamenty mamy, gdy porzucałem elitarne suwalskie liceum. Jaki był mój płacz, kiedy zdałem sobie sprawę, że tak ciężko się utrzymać w stolicy. Pracowałem przez 5 lat w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Śpiewałem, grałem, trochę tańczyłem. Ciężko, ale lubiłem to! Od dziecka lubiłem sobie muzykować. Ale nie lubiłem się uczyć. Każda próba podjęcia nauki kończyła się ogólnym zniechęceniem. Trochę mi to przeszło, ale i niestety w niektórych sytuacjach powraca.

Kasper w TM ROMA, autor zdjęcia: Mirosław Bestecki
Pamiętam po dziś dzień, jak tata pakował plecak 30 kwietnia, wyjeżdżaliśmy na konkursy i festiwale i wracaliśmy na koniec wakacji. Był plecak, ale i był aparat! Torby z aparatem nie wolno było dotykać, na aparat można było patrzeć z daleka, a dotknięcie równało się wydziedziczeniu. Może przesadzam, ale to było oczko w głowie tatusia i teraz wiem co to znaczy. Ten aparat był tak silnym elementem mojej przeszłości, że zawsze kiedy widziałem jakiś inny, musiałem coś przy nim pogmerać. 
I w zasadzie tak to się zaczęło...

modelka: Katarzyna Sztuka
Moja bardzo dobra koleżanka Ania, zawsze miała aparat, który mi się szczególnie podobał. Lustrzanka, wypas sprawa. Lubiłem się nim bawić. Jak zrobiłem zdjęcie to euforia. Nie bardzo wiedziałem co to migawka         i przesłona, ale nie przeszkadzało mi to. Ania sprzedawała aparat. Kupiłbym, ale nie miałem kompletnie na to pieniędzy. Namówiłem koleżankę Paulinę. Plan chytry. Nauczyłem się ładnie uśmiechać i przeczytałem książkę o zwrotach grzecznościowych i czasami pożyczyła. Jeździłem nad Wisłę, kupiłem sobie tła za 20 zł, halogeny budowlane w Obi i myślałem, że boga za nogi złapałem...

modelka: Iwona Chylewska
Cykałem dużo i bez opamiętania. Miejsca na dysku coraz mniej, a tu nadal chce się cykać. Pomyślałem, może trochę rozważniej? Zacząłem szukać modelek w internecie. Rzadko która zgadzała się zapozować, bo portfolio liche, słabe a "studio" wyglądało jak nora. Było trudno, ale powoli i do przodu. Sukcesywnie portfolio było coraz lepsze, ćwiczenia dawały swoje i zaczynało być mało!

modelka: Weronika Bochat

Kolega Marcin miał lepszy aparat. Facetowi ciężej się podlizać, ale trzeba kombinować. Pożyczył kilka razy. Lepsza rozdzielczość. Lepsze efekty. Zaczęli dzwonić/pisać znajomi "Kasper, zrobisz mi foty?" Portfolio wybuchło! modelka: Olga Kalicka

27 października 2011 roku poszedłem do sklepu i powiedziałem: "poproszę ten aparat". Nie było mnie na niego stać, ale co tam - zawsze chciałem taki mieć. Obiektywy miałem, trochę w spadku, jeden kupiłem, jeden dostałem. 1 stycznia 2012 roku powiedziałem sobie: "Kasper, będziesz z tego żył". Jak powiedziałem tak zrobiłem. Założyłem KASPER PRODUCTION. Firma zajmuje się kompleksowym przeprowadzaniem sesji zdjęciowych, zatrudniam ekipę (make-up artists, fryzjerki, stylistki).

backstage. Kasper i Olga Kalicka
Nagrywam koncerty, teledyski, klipy promocyjne. Wszystko co mogę zrobić z pomocą mojego przyjaciela - aparatu. Wszystko  w profesjonalnych studiach. Do domu zapraszam już tylko na kawę. 

Pracuję aktualnie nad pierwszą autorską wystawą fotograficzną. Do obejrzenia będzie w Warszawie i Suwałkach w okresie wakacyjnym. Terminy - wkrótce :)

KONKURS!

Administracja BBS i KASPER PRODUCTION ma dla Was konkurs i  rabat na portfolio u Kaspra:)

Przez cały kwiecień na hasło BBS dostaniecie zniżkę na sesję do portfolio!

Do wygrania w konkursie jest darmowa sesja, której tematyką jest AKT. 

modelka: Paulina Janczak


ZASADY:

-uczestnikiem konkursu może być każdy mieszkaniec 
-wystarczy udostępnić zdjęcie konkursowe znajdujące się na BBS.
-spośród zgłaszających się osób wylosujemy jedną, która zostanie zaproszona do studia Kasper Produtcion.

Macie pytania? Piszcie na babassment.blok@gmail.com

Administracja BBS mówi Kasprowi wielkie DZIĘKI za przemiłą współpracę!!

**Uprzejmie informujemy, że tekst Kaspra nie został poddany żadnej korekcie.


LINKI:
    Standardowe Komentarze
    Komentarze Facebook

0 komentarze:

Prześlij komentarz