• Winda
  • Duży pokój
  • Gabinet
  • Łaźnia
  • Spiżarnia
  • Garderoba

Keep fit!Miesiąc ćwiczeń z trenerem personalnym. #eksperyment

Od długiego czasu nosiłam się z zamiarem powrotu do regularnych treningów, niestety ze względu na nawracające problemy ze stawami kolanowymi, odkładałam tę decyzję w czasie. Mijały kolejne miesiące, a mnie coraz bardziej doskwierał brak ćwiczeń - niski poziom aktywności fizycznej negatywnie wpłynął na moją kondycję i samopoczucie. Przemęczenie, osłabienie, spadek wydolności i koncentracji, to tylko niektóre z licznych skutków mojej dwumiesięcznej przerwy w treningach. W pewnym momencie zorientowałam się, że zaniechanie aktywności fizycznej w obawie o sprawność kolan, wyrządza mi więcej krzywdy niż pożytku. Postanowiłam wybudzić się z hibernacji, pokonać swoje słabości i podjąć wyzwanie pt. 'Keep Fit'!Metamorfoza? Dlaczego nie?!


Od lat bacznie obserwuję spektakularne metamorfozy osób, które podjęły różnego rodzaju fitnessowe wyzwania. Zaczęło się od podpatrywania 'podopiecznych' Ewy Chodakowskiej, która regularnie publikowała w sieci ich godne podziwu transformacje. Zawsze zastanawiałam się, czy potrafiłabym narzucić sobie tak dużą dyscyplinę w ćwiczeniach i diecie i wytrwać w jakimkolwiek sportowym wyzwaniu. Zdecydowałam się podjąć próbę charakteru i poddać się miesięcznej metamorfozie!


Plan działania


Na początku miałam zamiar z marszu ruszyć na siłownię, jednak stwierdziłam, że potrzebuję wsparcia doświadczonej, znającej się na rzeczy osoby, która przygotuje mnie do samodzielnych treningów. Zrozumiałam, że muszę skorzystać z pomocy trenera personalnego, miałam jednak sporo wątpliwości, czy podołam rygorowi narzuconemu przez profesjonalistę. No, ale jak podejmować metamorfozę, to już po całości! Mimo obaw, spotkałam się z poleconym przez znajomą trenerem i poszło! Rozpoczęłam współpracę z trenerem do zadań specjalnych, Mateuszem Zacharskim -  już wkrótce poznacie go bliżej :).  Na początek umówiliśmy się na miesiąc wspólnych ćwiczeń - dwa spotkania tygodniowo. Pierwszy trening już za nami. Przyznam, że Mateusz zdrowo mnie przeczołgał, nie miał litości;-)! 


Oczekiwania


Zależy mi na tym, aby efektem metamorfozy była poprawa mojego stanu zdrowia, zwiększenie ogólnej sprawności, przywrócenie sił 'witalnych' i nauka poprawnego wykonywania ćwiczeń. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że nawet niewielkie błędy 'techniczne' popełniane w trakcie treningów mogą przyczynić się do poważnych kontuzji. Tak jak wspominałam, mam problemy z kolanami, dlatego wolę nie ryzykować pogorszenia ich stanu i zdać się na wskazówki fachowca. Już na pierwszym treningu, utwierdziłam się w przekonaniu, że podjęłam dobrą decyzję - Mateusz pokazał mi kilka podstawowych ćwiczeń, które - mimo wielu lat treningów tanecznych - wykonywałam niepoprawnie, co dodatkowo dobijało moje stawy. Podsumowując - stawiam na zdrowie i siłę, po cichu licząc na efekty uboczne w postaci wysportowanej sylwetki :). 


___________________________________________________________

Sąsiedzi! Kto ma ochotę dołączyć do mojego fitnessowego eksperymentu? Liczę na Was!


    Standardowe Komentarze
    Komentarze Facebook

0 komentarze:

Prześlij komentarz