• Winda
  • Duży pokój
  • Gabinet
  • Łaźnia
  • Spiżarnia
  • Garderoba

Jak kupować taniej? Praktyczne porady od Pinkishbeauty

Zakupy, to dla wielu z nas ogromna przyjemność - tym większa, kiedy mamy świadomość, że kupując możemy oszczędzać. O polowaniu na promocje rozmawiałam z Pinkishbeauty, która na swoim instagramowym profilu publikuje zakupowe triki, korzystne kody rabatowe i aktualne okazje. Jeśli jesteście ciekawi, jak nie zbankrutować podczas shoppingu, zerknijcie na nasz artykuł, wykorzystajcie wskazówki i już dziś szykujcie się na wyprzedaż:)!


Czekaj na okazję!

Kupowanie bez zniżek, to nieopłacalny interes. Nie ma sensu płacić regularnej ceny za  produkt, który prędzej czy później zostanie objęty promocją. Okazje pojawiają się cyklicznie, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na korzystną dla portfela ofertę, jednak należy pamiętać, że interesująca nas rzecz może zostać wyprzedana, dlatego jeśli uznamy ja za niezastąpioną, lepiej kupić nie czekając na rabat.

Korzystaj z cashback i dostań zwrot

Programy lojalnościowe zwykle obiecują "złote góry", jednak w przypadku tych proponujących cashback, naprawdę można zyskać. Wystarczy robić zakupy przez konkretną aplikację, np. Goodie - wyszukać interesujący nas sklep i kliknąć w link, przekierowujący na stronę internetową tego sklepu. Składamy zamówienie i opłacamy przelewem, który jest jedyną formą płatności dostępną w programach cashback. Po zakończonej transakcji, zostanie naliczony zwrot - najczęściej 2 -8% i często jest powiększany. Czas zatwierdzenia zwrotu rożni się w zależności od partnera programu. Żeby otrzymać pieniądze na konto bankowe, wystarczy "uzbierać" 20 zł - od tej kwoty możemy wypłacić zwrot. Należy jednak pamiętać, żeby traktować tę aplikację jako zakupowy "bonus"  - zdarza się, że na zwroty czeka się miesiąc i dłużej, dlatego taka opcja oszczędzania nie sprawdzi się u niecierpliwych.

Wyprzedaże sezonowe - korzystaj z głową!

Przygotowania do nowej wyprzedaży warto rozpocząć tuż po zakończeniu poprzedniej. Dobrym patentem jest przegląd szafy i zapisanie rzeczy, które powinny się w niej znaleźć, a także kupowanie z "wyprzedzeniem" - kompletowanie zimowej garderoby latem i odwrotnie, dzięki czemu potrzebne ubrania i dodatki można nabyć na wyprzedażach, w dobrej cenie. Planując zakupy wcześniej - przeczytaj o planowaniu zakupów i jadłospisu z Wilkuchnia TU -  unikamy tych "na szybko", kiedy trudno trafić na promocję.

Uważaj na chwyty marketingowe

Sklepy manipulują cenami, dlatego podczas wyprzedaży sprawdza się zapisywanie linku do interesującego nas produktu, monitorować jego cenę i nie nabrać się na „promocję”. Spostrzegawczy klient zauważy, że podczas wyprzedaży cena przed obniżką jest wyższa od regularnej i zmieniana kilkukrotnie. Takie chwyty stosowane są od lat, na szczęście świadomość konsumentów wzrasta i coraz mniej osób daje się złapać.

Unikaj błędów i stosuj triki

Warto wyrobić w sobie nawyk planowania zakupów i nie ulegać promocjom na produkty zupełnie zbędne. Kupowanie rzeczy, których nie potrzebujemy tylko dlatego, że są tanie jest jednym z  podstawowych i najczęściej popełnianych przez konsumentów błędów. Przed zakupem, fajnie szukać okazji - sprawdzać, czy dostępne są dodatkowe zniżki. Można naprawdę sporo oszczędzić! W Internecie można znaleźć kody rabatowe, które czasem łączą się z promocjami. Przeglądanie gazetek i porównywanie cen, buszowanie na pepper.pl, gdzie dostępny jest ogrom informacji i kodów rabatowych, to super rozwiązanie. Warto też obserwować instagramowe konta poświęcone konkretnym sklepom, np. Biedronce,  Lidlowi, Pepco, gdzie można znaleźć aktualne promocje.Polujecie na okazje czy może wolicie zakupy bez planu, na spontanie? Ps. Bardzo polecam Wam profil Pinkish - dzięki Ani korzystam z Goodie i zbieram pieniądze ze zwrotów, poznałam kilka świetnych produktów i serio - oszczędzam sporo!    Standardowe Komentarze
    Komentarze Facebook

0 komentarze:

Prześlij komentarz