• Winda
 • Duży pokój
 • Gabinet
 • Łaźnia
 • Spiżarnia
 • Garderoba

Duży Pokój - Profesje znane i nieznane - Makijażystka

Sąsiedzi! Dziś do Dużego Pokoju zaprosiłam uroczą Kamilę, która w cyklu 'Profesje znane i nieznane' zdradzi Wam kilka ciekawostek na temat zawodu, jaki wykonuje. Vlogerka i utytułowana makijażystka współpracująca z markami takimi jak L'Oréal Professionnel, czy Global Keratin, właścicielka marki Wake up & make up - Kamila Kudrewicz!


Studiujesz dziennikarstwo, jednak zamiast typowego, 'pisanego' bloga, w którym mogłabyś
wykorzystać wiedzę nabytą na uczelni, zdecydowałaś się na vlogowanie, dlaczego?
Kamila Kudrewicz: Studiuję dziennikarstwo, jednak jestem na specjalizacji PR i nie wiążę swojej przyszłości stricte z zawodem dziennikarza. Umiejętności zdobyte na tej specjalizacji, przydają mi się do kreowania wizerunku mojej jednoosobowej firmy i prowadzenia social mediów - w tym kanału na youtubie. Dopiero zaczynam i nie nastawiam się na youtubowa karierę. Nagrywam żeby
móc podzielić się z moimi followersami tym, w jaki sposób pracuję - na jakich kosmetykach,
jaką techniką. Chcę przybliżyć innym mój makijażowy świat. Muszę jednak przyznać, że nie jestem dobra w technicznych zagadnieniach, dlatego zatrudniłam specjalistę od nagrywania i montażu, dzięki czemu najtrudniejsza dla mnie część vlogowania spadła z moich barków.

Kiedy odkryłaś swój makijażowy talent?
K.K: W szkole moim ulubionym przedmiotem była plastyka - zawsze miałam świadomość swoich plastycznych umiejętności. Jestem estetka kocham wszystko co pięknie wygląda i lubię otaczać się takimi rzeczami, dlatego też postanowiłam upiększać to, co moge upiększyć, a jednocześnie dać trochę szczęścia innym kobietom.


Jak długo trwał proces nauki fachu?
K.K: Nauka trwa całe życie. Co do zawodu makijażystki, najpierw trzeba zdobyć pewne podstawy dotyczące m.in. typów kolorystycznych , budowy twarzy, oka,  typów cery. Jednak oprócz wiedzy nabytej, potrzebny jest talent i pewien zmysł , który pozwoli na stworzenie idealnego makijażu dla każdej kobiety. Poza tym pracuje z twarzą klientki co jest niezwykle intymne , dlatego potrzebna jest pokora i dawka zrozumienia na innego człowieka i jego osobowość, na rynku pojawiają się cały czas nowe produkty i nowe trendy makijażu wiec nigdy nie wolno się zatrzymać na tym co się już potrafi.

Jakie cechy powinna mieć według Ciebie wzorowa makijażystka?
K.K: Wzorowa makijażystka to taka, która przede wszystkim posiada umiejętności dostosowania make-upu do każdej klientki. Dodatkowo - oprócz zdolności manualnych, plastycznych i wiedzy niezbędnej do wykonywania tego zawodu - potrzebne są tez pewne cechy charakteru takie jak spokój, pokora , wyrozumiałość. Każda klientka jest inna - wzorowy makijażysta powinien podejść do niej w indywidualny sposób. Dzięki czemu poczuje się ona wyjątkowo podczas wykonywania make-upu.


Co wydaje Ci się najtrudniejszą częścią wykonywanego przez Ciebie zawodu?
K.K: Najtrudniejsza dla mnie jest pokora. Nieustannie się jej uczę. Ciężko jest mi uznać czyjąś racje. Poza tym, przekrój kobiet które spotykam i ich charaktery, ciągle mnie zaskakują. Muszę być dosyć elastyczna i poniekąd dopasować swoje zachowanie do danej klientki.

Obecnie na rynku urodowym jest spora konkurencja, trudno było Ci wypracować swoją pozycję i zdobyć pierwsze klientki?
K.K: To prawda, dzisiaj co rusz spotkamy na swojej drodze makijażystki. Jedne są lepsze, inne
niekoniecznie. Determinują to czynniki, o których mówiłam wcześniej. Jestem na początku swojej drogi, jednak myślę, że osiągnęłam już wiele i jestem dumna z każdego zadania, które zdołam wykonać. Cały czas się rozwijam, staram się być coraz lepsza, nie zatrzymuję się i zmierzam w obranym przez siebie kierunku. Najtrudniej było zdobyć pierwsza klientkę, która zapłaciła za usługę. Kilka pierwszych miesięcy wiele rzeczy robiłam pro bono. Jednak tak bywa w tym zawodzie i to jest najzupełniej normalne. Jedna zadowolona klientka to potencjalnie 10 kolejnych. Dlatego najważniejsze jest aby zacząć i dawać z siebie zawsze 100 procent.

Najtrudniejsza klientka to...
K.K: To osoba, która mimo że zdecydowała się na skorzystanie z usług makijażysty, przyzwyczajona jest do swojego codziennego wizerunku i silnie się go trzyma. Kolejnym typem z serii 'trudnych klientek' są panie, które uważają, że w temacie makijażu wiedzą więcej i lepiej, niż wizażysta i właśnie tutaj przydaje się wcześniej wspomniana wielka doza spokoju i pokory.


Czy zdarzały Ci się wpadki podczas pracy?
K.K: Oczywiście, że wpadki się zdarzały. Najważniejsze, to nie spanikować i naprawić to, co się zepsuło . Wpadki zdarzają się każdemu i nie jest to niczym złym. Ważna jest świadomość tego , że zrobiło się coś niepoprawnie i wiedza dotycząca tego, jak to naprawić.

Autorytet w dziedzinie wizażu/make-upu?
K.K: Mam kilka swoich ulubionych makijażystów, od których czerpię inspiracje. Jedną z nich jest vlogerka, którą znajdziecie pod hasłem 'nikkie tutorials'. Jest ona niesamowita nie tylko pod względem umiejętności, ale tez charyzmy i poczucia humoru. Kolejną wielka inspiracją jest makijażystka z Rosji 'goar avetisyan' - jest ona w stanie zmienić każda kobietę w prawdziwa piękność. Warto dodać ją do obserwowanych na instagramie. Dodaje tam kilkusekundowe filmiki, w których pokazuje spektakularne metamorfozy.

Kamila, dziękuję za rozmowę!
A Was Sąsiedzi zapraszam na fan page Kamili - TU :)!
  Standardowe Komentarze
  Komentarze Facebook

4 komentarze:

 1. Znam kilka osób, którym na pewno artykuł się przyda :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wywiad. Ja od siebie dorzucę jeszcze Ewę Gil która jak dla mnie jest guru w tej branży : https://www.youtube.com/watch?v=TImX-J_214s

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że to w sumie ciekawa profesja ;)

  OdpowiedzUsuń