• Winda
  • Duży pokój
  • Gabinet
  • Łaźnia
  • Spiżarnia
  • Garderoba

Przedłużanie rzęs. #kompendium wiedzy

Przedłużanie rzęs, to zabieg od lat plasujący się w czołówce najpopularniejszych oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Nie ma się czemu dziwić - aplikacja sztucznych rzęs ma sporo zalet. Wygoda i oszczędność czasu, to najczęstsze argumenty przemawiające za poddaniem się zabiegowi. Przyznam, że sama im uległam. Miałam sporo wątpliwości co do zabiegu i konsekwencji, jakie może ze sobą nieść, jednak do podjęcia ryzyka przekonała mnie Joanna Kowalik, kosmetolog i właścicielka salonu B.You w Lublinie.  Razem z Asią postanowiłyśmy przygotować kompendium wiedzy nt. przedłużania rzęs. Mam nadzieję, że skorzystacie!


Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?


Zabieg przedłużania rzęs, polega na doklejaniu do rzęs naturalnych, ich syntetycznych odpowiedników. Pierwszym etapem zabiegu jest demakijaż oczu klientki. Następnie, przy użyciu żelowego płatka, zabezpieczane są rzęsy dolnej powieki. Kolejną, niezbędną do przeprowadzenia przedłużania czynnością, jest odtłuszczanie linii wodnej rzęs. Po wykonaniu powyższych etapów, przystępujemy do aplikacji rzęs. Do każdej naturalnej rzęsy - omijając jedynie najmłodsze, tzw. 'baby lashes' - doklejamy sztuczną. Ważne, aby osoba wykonująca zabieg, była cierpliwa i precyzyjna, w przeciwnym wypadku może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia cebulek.

Dla klientki zabieg powinien być relaksem, dlatego w swoim salonie staram się zapewniać odpowiednie warunki - przyjemna muzyka, podgrzewane, wygodne łóżko i ciepły koc, to sprawdzony przepis na odpoczynek dla Pań poddających się przedłużaniu rzęs. Zabieg trwa ok. 1,5 - 2 h, w zależności od ilości naturalnych rzęs klientki i metody, którą wspólnie wybrałyśmy. Po aplikacji, każda z Pań dostaję szczoteczkę do pielęgnacji rzęs.


Jak dobrać długość rzęs?

Długość rzęs powinna być dopasowana do oka klientki w taki sposób, aby nie obciążać jej naturalnych rzęs. Źle dobrane rzęsy sztuczne mogą wpłynąć negatywnie na kondycję naturalnych. Najczęściej używana maksymalna długość w wachlarzu, to 11 mm.  

Czy do zabiegu należy się przygotować?

Przedłużanie rzęs nie wymaga specjalnego przygotowania. Dobrze jest wybrać się na zabieg bez makijażu, aby nie podrażniać dodatkowo oczu kosmetykiem do demakijażu. Swoim klientkom polecam także zrezygnowanie z kawy i napojów energetycznych na kilka godzin przed zabiegiem - kofeina może powodować drżenie powiek, co utrudnia pracę stylistom. Wskazana jest również wizyta w toalecie, ponieważ zabieg trwa około 1,5-2h i w tym czasie nie można wstawać. Telefon powinien być wyciszony, aby nie rozpraszał klienta i stylisty podczas aplikacji rzęs.

A skutki uboczne? 

Po zabiegu może występować delikatnie zaczerwienienie oczu, które mija po kilku godzinach. W niektórych przypadkach może się pojawić alergia na klej, która objawia się opuchlizną oczu, swędzeniem i silnym łzawieniem. W takich sytuacjach rzęsy należy jak najszybciej usunąć.

Jakie są metody przedłużania rzęs?

Wyróżniamy kilka metod, najbardziej znana, to podstawowa 1:1, która polega na doklejeniu jednej rzęsy sztucznej do jednej naturalnej. Metoda to 2D - objętościowa, podczas której doklejamy dwie cieńszych niż przy 1:1 rzęski ułożone w wachlarzyk. Analogiczne do 2D są metody 3D, 4D, 5D, 6D, 7D, 8D. Im większa ilość rzęs, tym są one cieńsze, aby nie obciążać nadmiernie rzęs naturalnych.

Jakich materiałów używa się do przedłużania rzęs? 

Materiały, z których robione są rzęsy, to głównie syntetyczne tworzywa. Nazwy, np. jedwabne, kaszmirowe, mink, to terminy handlowe, jednak często są błędnie uważane za metody przedłużania rzęs. Na rynku dostępne są także rzęsy naturalne z norek, jednak z racji wątpliwości natury etycznej (pochodzenie odzwierzęce) są coraz rzadziej stosowane.


Jakie są rodzaje rzęs? 

Do najpopularniejszych rodzajów należą rzęsy kaszmirowe i tzw. mink. Kaszmirowe charakteryzuje głęboka, intensywna czerń i wysoki połysk. Ten rodzaj rzęs proponuję klientkom, które lubią odważny, nieco drapieżny look. Mink, przypominają rzęsy z norek, są jednak wykonane z syntetycznego tworzywa. Dają bardzo naturalny efekt - są cienkie, lekkie, matowe. Polecane szczególnie na pierwsze przedłużanie rzęs.

Czy zabieg może wpłynąć na kondycję naturalnych rzęs? Czy może je osłabić?

To pytanie słyszę bardzo często - obawy klientek są zrozumiałe, jednak najwyższa pora je rozwiać. Odpowiednio dobrana rzęsa sztuczna, aplikowana przez profesjonalistę, to gwarancja bezpieczeństwa. Poprawnie wykonany zabieg umożliwia swobodne czesanie rzęs. Jeśli szczoteczka 'utknie' w trakcie czesania,  mamy do czynienia z tzw. sklejkami, co oznacza, że aplikacja została wykonana niewłaściwie. Przedłużone rzęsy powinny być dokładnie rozdzielone - nawet najmniejsze sklejki mogą zaburzyć cykl życia naturalnej rzęsy i wpłynąć na jej kondycję. Przestrzegam przed wykonywaniem zabiegu u osób nie posiadających kwalifikacji w tym zakresie.

Czego nie robić po zabiegu?

Po zabiegu, przez 48 godzin nie należy trzeć i dotykać rzęs, ani narażać ich na kontakt z wodą i parą wodną - klej musi odparować i utrwalić wiązanie. Nie powinno się także korzystać z sauny, basenu, solarium. Warto przestrzegać zasady 48 godzin, aby aplikacja była trwała.

Jak pielęgnować rzęsy aby efekt zabiegu utrzymywał się jak najdłużej?

Efekt zabiegu utrzymuje się dłużej, jeżeli odpowiednio dbamy o higienę. Wbrew powszechne opinii, sztuczne rzęsy należy codziennie myć - wystarczy ciepła woda i pianka. W trakcie 'noszenia' sztucznych rzęs, powinno się unikać stosowania tłustych kremów i olejków, aby nie doprowadzić do rozpuszczenia kleju. Nie można stosować mascary, aby nie obciążać rzęs i nie utrudniać zachowania higieny. Na liście zakazów widnieje także eyeliner, w którego składzie nie ma wody. Do demakijażu wskazany jest płyn micelarny - makijaż zmywamy przy użyciu wacika, lub patyczka do uszu.

Co ile należy uzupełniać rzęsy?

Rzęsy należy uzupełniać co 3 tyg, aby efekt był zadowalający. Po dłuższym czasie między rzęsami pojawiają się puste przestrzenie, które oprócz tego, że wyglądają nieestetycznie, wpływają niekorzystnie na kondycję naturalnych rzęs.Przedłużacie rzęsy? Jakie macie doświadczenia związane z tym zabiegiem?

____________________________________________________________________________
    Standardowe Komentarze
    Komentarze Facebook

0 komentarze:

Prześlij komentarz