• Winda
  • Duży pokój
  • Gabinet
  • Łaźnia
  • Spiżarnia
  • Garderoba

Ekologiczne świeczki, w których się zakochasz - Świeczkowa Słodyczarnia. #wywiad

Zapachowe świece biją rekordy popularności, szczególnie w okresie jesienno - zimowym. Wybór jest ogromny - rynek oferuje tysiące świeczek różnego rodzaju - możemy wybierać w tradycyjnych i tych fikuśnych. Warto jednak zwracać uwagę nie tylko na walory estetyczne i zapach, ale także na jakość wykonania i wypływ świec na zdrowie. Alicja Ignaszak, właścicielka marki Świeczkowa Słodyczarnia, w tajemniczy sposób połączyła wszystkie pożądane przez fanów pachnących płomyków cechy - dziś postaram się dowiedzieć, jak wyglądają kulisy produkcji popularnych świec. Zapraszam na rozmowę z Alicją.

Świeczkowa Słodyczarnia powstała niedawno, bo w listopadzie 2018 roku. Podobno do stworzenia projektu zainspirowała cię... Twoja cera, a właściwie problemy, których dostarczała ci jej pielęgnacja? 

To prawda, swego czasu miałam problemy z cerą, która ma skłonności do przesuszania i jest wyjątkowo delikatna. Testując różne produkty, zauważyłam, że moja skóra akceptuje wyłącznie kosmetyki naturalne, w związku z czym zrezygnowałam z balsamów drogeryjnych i zabrałam się za tworzenie masełek według naturalnych receptur, bez użycia konserwantów i polepszaczy. Składniki przeznaczone do produkcji domowej roboty kosmetyków, są zamknięte w urocze słoiczki, które oczarowały mnie do tego stopnia, że postanowiłam wykorzystać je ponownie. Wiedziałam, że w tych ślicznych opakowaniach wkrótce pojawią się moje naturalne świeczki.

Początkowo świece wykonywałaś na własny użytek. Kiedy to się zmieniło?

O produkcji na szerszą skalę pomyślałam, gdy zaczęłam dostawać 'zamówienia' od rodziny i znajomych. Moje świeczki zaczęły wzbudzać coraz większe zainteresowanie, wykraczające poza krąg najbliższych, dlatego postanowiłam stworzyć Świeczkową Słodyczarnię.Jak wygląda proces produkcji świec Świeczkowej Słodyczarni? 

Proces produkcji rozpoczyna się od wybrania przez klienta pojemności i zapachu świeczki (wszystkie świeczki są robione na świeżo dlatego ich wysyłka trwa od 2-3 dni roboczych). Po ustaleniu podstawowych informacji dotyczących zamówienia, przystępujemy do przygotowania świeczki.  Należy zważyć odpowiednią ilość ekologicznego wosku sojowego i zatopić wosk w kąpieli wodnej o odpowiedniej temperaturze. Następnie do wosku dodawana jest konkretna - oczywiście autorska - kompozycja zapachowa. Gotowa mieszanka jest przelewana do słoiczków z przygotowanym wcześniej knotem i odstawiana do ostygnięcia. Ostatni etap, to dołączenie do świeczki etykiety i przygotowanie paczki dla klienta.

Czym wyróżniacie się na rynku?  

Z pewnością zapachami świec i miłością do ekologii. Recycling, to nasze drugie imię:)! Do każdego zamówienia dodajemy pustą etykietę, którą można wypełnić i nakleić na słoiczek po wypaleniu świeczki i dokładnym oczyszczeniu słoiczka z resztek wosku (słoik można wykorzystać na domowe sukulenty, do przechowywania przypraw, czosnku lub na domowy krem). Aby zminimalizować wytwarzanie śmieci, naszym klientom proponujemy dołączenie do akcji recykling = świeczka gratis - wystarczy zebrać 10 słoiczków po naszych świeczkach i odesłać je do Świeczkowej Słodyczarni, aby otrzymać świeczkę o pojemności 60 ml gratis.


Jakie zapachy proponuje Świeczkowa Słodyczarnia? 

Oferujeny wyłącznie słodkie, pyszne zapachy : makaroniki różane, shake kokosowy, waniliowo czekoladowy mus i fgowo różana zielona herbata.

Kompozycje zapachowe są dość oryginalne – czym inspirowałaś się przy tworzeniu danej świeczki? 

Moją największą pasją jest gotowanie - najlepiej wychodzą mi słodkości, dlatego też kilka lat temu założyłam blog Słodyczarnia, na którym umieszczam swoje przepisy. Uwielbiam słodycze, dlatego zapachy, które tworzę, po prostu musiały być słodkie i kojarzyć się z wypiekami:).Czy planujesz poszerzenie asortymentu o inne produkty? 

Tego jeszcze nie zdradzę, ale mogę powiedzieć, że niedługo pojawią się nowe kompozycje zapachowe, które mam nadzieję zaskoczą klientów.


Znacie świeczki ze Słodyczarni? Jeśli nie, koniecznie zajrzyjcie TU i przejrzyjcie ofertę Alicji :)! Ps. Który zapach chcielibyście mieć w swoim domu?    Standardowe Komentarze
    Komentarze Facebook

0 komentarze:

Prześlij komentarz