• Winda
  • Duży pokój
  • Gabinet
  • Łaźnia
  • Spiżarnia
  • Garderoba

Powiększanie i modelowanie kształtu ust #kompendium wiedzy

Oferta gabinetów medycyny estetycznej regularnie się poszerza, a ultranowoczesne zabiegi, ekskluzywne kliniki i wykwalifikowana kadra, przyciągają tłumy spragnionych upiększenia pacjentów. Korzystanie z pomocy lekarza medycyny estetycznej, to jeden z większych trendów ostatnich lat, a wykonujący zabiegi specjaliści, swoją popularnością przerastają nawet najbardziej znanych pacjentów


Największą popularnością w rankingach klinik medycyny estetycznej, cieszą się zabiegi odmładzające, których celem jest zahamowanie procesów starzenia lub złagodzenie jego pierwszych oznak. Na topie, niezmiennie od kilku lat, znajdują się również zabiegi mające poprawić wygląd ust. Potocznie zwane powiększaniem, modelowanie kształtu ust ma niwelować nieprawidłowości anatomiczne, takie jak m.in asymetria warg, czy predyspozycje genetyczne, jak choćby wąskie usta. Niezależnie od przyczyn, niekształtne, nieproporcojnalne do reszty twarzy usta, zmniejszają atrakcyjność ich właściciela, tym samym powodując kompleksy. W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady eksperta, który podpowie, czy potrzebny jest jakikolwiek zabieg - ostatnimi czasy, z dobrodziejstw medycyny estetycznej, korzystają często osoby, które absolutnie nie potrzebują ingerencji chirurga plastyka...


Modelowanie ust – co można zrobić w ramach zabiegu?

Korzystając z zabiegu modelowania ust, możemy zmienić ich rozmiar – wbrew utartym przekonaniom, pacjenci oprócz powiększania, korzystają także z możliwości zmniejszenia ust, jednak zwykle dzieję się tak po nieudanym zabiegu wstrzyknięcia wypełniacza. Kształtowanie ust pozwala również unieść ich kąciki, dzięki czemu twarz staje się łagodniejsza i wygląda młodziej. Oprócz powyższych, zabieg korekcji ust może wyrównać ich asymetrię, przywrócić proporcje, a nawet granicę między czerwienią wargową a skóra – innymi słowy, poprawić ich kontur.

Jaki wypełniacz wybrać?

Najpopularniejszym i najchętniej wykorzystywanym przez lekarzy wypełniaczem jest z pewnością naturalnie występujący w organizmie kwas hialuronowy. Wstrzykiwanie kwasu w usta, powiększa je i wygładza. Zabieg nie jest trwały – kwas zwykle utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy, stopniowo się rozpuszczając - usta wracają wówczas do naturalnego kształtu. Aby utrzymać pożądany efekt, należy powtarzać go co kilka miesięcy. Zabieg jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, szczególnie polecany po 25 roku życia, kiedy ilość kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się. Rozmiar ust można również zmienić przy użyciu wypełniaczy stałych, których organizm nie wytwarza samodzielnie. W tym wypadku ryzyko powikłań jest znacznie większe, niż przy stosowaniu kwasu hialuronowego, a lista przeciwskazań znacznie dłuższa. Preparat jest niewchłanialny, co oznacza, że może powodować silne alergie (nawet po dłuższym czasie), a nawet się przemieszczać (!). Z zabiegu nie mogą korzystać między innymi osoby cierpiące na zaburzenia krzepliwości, czy choroby skórne.


Znieczulenie


Ze względu na silne unaczynienie i unerwienie, zabieg modelowania ust za pomocą wypełniaczy wykonuje się w znieczuleniu. Do wyboru mamy dwa rodzaje – znieczulenie nasiękowe, czyli wprowadzanie leku podczas iniekcji, lub forma delikatniejsza, trochę mniej skuteczna – krem znieczulający. Tuż po zabiegu usta są mocno nabrzmiałe, mogą się pojawić na nich drobne przebarwienia, w skrajnych przypadkach nawet siniaki, jednak bez obaw – po kilku dniach znikną. Ostateczny efekt widoczny jest po około dwóch tygodniach od przeprowadzenia zabiegu.

Efekty uboczne

Zdarza się, że po zabiegu modelowania ust, mogą się pojawić delikatne guzki – wówczas wystarczy je rozmasować. Problem pojawia się, kiedy organizm potraktuje wypełniacz, jako ciało obce – w takiej sytuacji powstają tzw. ziarniaki i niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który zwykle poleca antybiotykoterapię. Zdarza się również, że zabieg korekty kształtu ust wykonuje osoba niekompetentna, co często prowadzi do uzyskania niepożądanego efektu, wówczas należy wstrzyknąć hialuronidazę – działa jedynie w przypadku wypełniania kwasem hialuronowym. Niestety, rozpuszcza również naturalnie występujący w organizmie kwas.




Uwaga: Zachowaj umiar 

Odkąd zabiegi medycyny estetycznej stały się łatwiej dostępne, nasze ulice wypełniają klony - większość kobiet wygląda jak 'z jednej fabryki'. Pamiętajcie, że co za dużo, to niezdrowo! Nie bez powodu odstępy między wykonywaniem niektórych procedur wynoszą kilka miesięcy - stosujcie się do lekarskich zaleceń, aby zachować zdrowie i nie wyglądać karykaturalnie. Ustom a la 'zmartwiona makrela' mówimy NIE!

Cennik

Koszt powiększania ust waha się od 600 nawet do 9000 zł. Zabiegi najlepiej wykonywać w znanych klinikach, o dobrej renomie.

_______________________________________________________________
Korzystałyście z zabiegu modelowania ust? A może macie taki plan?





    Standardowe Komentarze
    Komentarze Facebook

17 komentarze:

  1. Ciekawe, po co ludzie to robią? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To proste, z lęku przed odrzuceniem, z powodu braku samoakceptacji i niskiej samooceny, chęci zmian dostrzegalnej dla wszystkich, oraz wyłącznie w oparciu o rządzące nami emocje. Ważna jest wiara, że coś się zmieni po, niż czy to obiektywna prawda- jeśli chodzi o odbiór nas przez innych ludzi.

      Usuń
    2. Średniowiecze. Po co ludzie to robią? Z tego samego powodu, dla którego inni się malują, farbują włosy, przedłużają rzęsy i doklejają paznokcie.

      Usuń
    3. Zgadzam się z Justyną! Jeśli ktoś ma poważny kompleks i istnieje możliwość zredukowania go, to dlaczego nie?

      Usuń
  2. Nie planuję tego rodzaju zabiegów, albo bardzo merytoryczny post – to się chwali. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja również nie planuję, jednak uważam, że medycyna estetyczna jest niezwykle fascynująca, stąd pomysł na przybliżenie jej zabiegów:)! Dziękuję za miłe słowa:)!

      Usuń
    2. Zgadzam się z przedmówczynią, że ta gałąź medycyny jest niezwykle interesująca i z pewnością czeka ją dynamiczny rozwój, na ten moment nie planuję, ale być może kiedyś skorzystam w związku z łysieniem-wszystko jest dla ludzi, jeśli znamy granice rozsądku-Łukasz

      Usuń
  3. Zadaję sobie to samo pytanie co Natalia.. To straszne!

    OdpowiedzUsuń
  4. Nigdy nie zdecydowałabym się na taki zabieg. Sama myśl o przekuwaniu igłą ust powoduje u mnie ciarki i ból. Jak widzę dziewczyny ( a nawet dorosłe kobiety ) z przesadnie powiększonymi ustami to mam tylko jedną myśl : ' trafiły w ręce nieodpowiedniej osoby czy im się to podoba'

    OdpowiedzUsuń
  5. Genialne efekty postępu- byle tylko głowy które z niego korzystają były równie rozwinięte i potrafiły mądrze korzystać.

    OdpowiedzUsuń
  6. uwazam ze wszelka ingerencja w ludzkie cialo powinna byc czyms sensownym uzasadniona i jesli ktos faktycznie cierpi z powodu swojego wygladu powienien odwazyc sie zmienic swoje zycie! nie wiem czy sama zdecydowalabym sie na taki krok gdyz tak jak mowie - uwazam ze to powinno przede wszystkim pomagac ludziom ktorzy tego potrzebuja a nie tylko dla wlasnego widzi mi sie.. tak czy inaczej dobrze nabyc troche wiedzy z zakresu tego, jak taka ingerencja wyglada! :)

    OdpowiedzUsuń
  7. pragnienie- usta, owszem chętnie :)
    rzeczywistość - brak odwagi... chyba jednak nie...

    OdpowiedzUsuń
  8. Wszystko jest dla ludzi, no może z pewnymi wyjątkami. Jeśli ktoś ma realne oczekiwania i lekarz się zgodzi na zabieg, czemu nie. Najważniejsze żeby nie przesadzić i osiągnąć naturalny efekt. Nikogo nie dziwi np. usuwanie naczynek czy przebarwień a przecież to też zabiegi medycyny estetycznej.

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja kiedyś chciałabym poprawić usta, a raczej ich kolor. Przeraża mnie właśnie ilość klonów chodzących po ulicach. Wszystko można, ale z umiarem. Wiem jednak, że raczej nie skorzystam z takiego zabiegu, bo wolałabym przeznaczyć te pieniądze na coś dla mnie bardziej pożytecznego. Chociaż gdybym wygrała szóstkę w toto lotku, to kto wie :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Uważam, że medycyna estetyczna jest dla ludzi i korzystanie z niej w granicach zdrowego rozsądku jest ok. O wymodelowaniu ust nigdy nie myślałam, ale kto wie, może kiedyś uznam, że warto nieco podnieść kąciki ust...

    OdpowiedzUsuń
  11. Nie planuję przetestowania na sobie tego rodzaju zabiegu i generalnie nie jestem ich fanką :) Być może dlatego, że nie widziałam jeszcze ładnie powiększonych ust. Zwykle kobiety przesadzają i często efekt wychodzi dość karykaturalny. Znam osobę która w wieku 19 lat powiększyła sobie usta i wygląda jak Kaczor Donald, dosłownie i nie przesadzam :) Odpowiednio wykonany makijaż jest w stanie zdziałać cuda i moim zdaniem nie ma potrzeby wykonywania tego rodzaju zabiegów :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Dla każdego coś dobrego, o ile zachowamy umiar, to można rzeczywiście poprawić swój wygląd. Z drugiej strony uważam, że starzeć (naturalna rzecz) również można się z klasą bez skalpela.

    OdpowiedzUsuń