• Winda
  • Duży pokój
  • Gabinet
  • Łaźnia
  • Spiżarnia
  • Garderoba

5 podstawowych zasad pielęgnacji skóry według kosmetyczki klanu Kardashian - Jenner, Joanny Czech

Dziś w Gabinecie Bassement, dyżur specjalisty pełni Joanna Czech - kosmetyczka gwiazd, którą przedstawiłam Wam w Windzie - wywiad TU. Asia, jako utytułowana specjalistka branży beauty, zdradziła mi 5 podstawowych zasad pielęgnacji, których przestrzeganie wpływa pozytywnie na kondycję skóry, m.in. zwiększając jej odporność na czynniki zewnętrzne. Jak dbać o cerę, aby była zdrowa i promienna? Zapraszam do skorzystania poniżej przedstawionych porad Joanny, warto!


Pamiętaj, że Twoja skóra, to 'unikat' 

Nie kopiuj schematu pielęgnacyjnego gwiazd, ani koleżanek. Każda cera ma określone potrzeby, dlatego kosmetyki lub zabiegi, które doskonale sprawdzają się w przypadku Twojej znajomej, mogą przyczynić się do drastycznego pogorszenia kondycji Twojej cery. Podczas swojej praktyki kosmetycznej, często spotykam się z kobietami, które żądają wykonania zabiegu polecanego przez przyjaciółkę, nie zważając na aktualne potrzeby swojej skóry. Konsekwencje korzystania z nieodpowiednio dobranych zabiegów mogą być opłakane! Obserwuj swoją twarz i traktuj ją z należytym szacunkiem. Zasięgnij porady profesjonalisty, zanim podejmiesz próbę ułożenia schematu pielęgnacyjnego.

Złuszczaj z głową 

Lata praktyki w branży beauty pozwoliły mi zauważyć ciekawą prawidłowość, otóż niektóre kobiety przesadzają z eksfoliacją, a inne nie stosują jej wcale. Złuszczanie powinno stanowić podstawę pielęgnacji każdego rodzaju cery. Należy jednak zachować złoty środek przy tego rodzaju zabiegach. Regularne peelingi to niezbędne minimum - należy wykonywać je dwa razy w tygodniu - jeśli obawiasz się podrażnienia kosmetykiem złuszczającym, dodaj do niego niewielką ilość mleka. Do codziennego oczyszczania możesz stosować rękawice myjącą lub lniany ręczniczek, który podczas zabiegu będzie delikatnie złuszczał martwy naskórek.

Zadbaj o wieczorną pielęgnację

Skóra podczas odpoczynku ma większą zdolność wchłaniania składników pielęgnacyjnych aż o 60% , dlatego na noc należy stosować kremy i sera zawierające wyższe stężenie substancji aktywnych - efekty będą widoczne niemal natychmiast. Nie zapomnij, że pierwszym etapem wieczornej pielęgnacji jest dokładny demakijaż - zmyj z siebie "ulicę"! Pamiętaj, że jedną z podstawowych funkcji skóry, jest usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii. Należy starannie oczyszczać skórę, aby uniknąć przykrych zmian zapalnych i uciążliwych, trudnych w leczeniu chorób dermatologicznych.

Szanuj dekolt 

Pielęgnacja twarzy dotyczy także szyi i dekoltu! Niestety wiele z nas o tym zapomina, co widać gołym okiem. Skóra w tych miejscach ma cieńszą warstwę lipidową w związku z mniejszą ilością gruczołów łojotokowych o ok. 30-40%, dlatego szybciej ulega procesom starzenia. "Your face begins at your nipples and ends in your hairline" - nie zapominaj o tym! Dekolt i szyja, powinny być pielęgnowane na równi z buzią. Delikatne złuszczanie i intensywne nawilżanie, to absolutna podstawa!

Nie zapominaj o dłoniach 

Aby zachować jędrną skórę rąk, w ciągu dnia używaj kremu nawilżającego, a przed snem wklep w dłonie pozostałości po wieczornej pielęgnacji twarzy. Dłonie są Twoją wizytówką, nie zaniedbuj ich!
Pamiętaj też o złuszczaniu - możesz do tego użyć wspomnianego wcześniej lnianego ręczniczka.Mam nadzieję, że wprowadzicie zasady pielęgnacji proponowane przez Joannę Czech - Wasza skóra z pewnością Wam się odwdzięczy! A może już stosujecie podobne rytuały? Dajcie znać!
To może Ci się spodobać:
    Standardowe Komentarze
    Komentarze Facebook

0 komentarze:

Prześlij komentarz