• Winda
  • Duży pokój
  • Gabinet
  • Łaźnia
  • Spiżarnia
  • Garderoba

5 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery - wg. Marceliny Woźniak vel. Med.Marci

Kondycja skóry w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób jest traktowana. Jeśli bagatelizujemy potrzeby naszego największego organu, w najlepszym wypadku odwdzięczy się niezdrowym kolorytem, wypryskami i zmarszczkami.  O podstawowych zasadach pielęgnacji skóry, niedawno rozmawiałam z Asią Czech, kosmetyczka Kim Kardashian - klik, dziś natomiast postanowiłam przygotować dla Was ściągawkę dotyczącą najczęściej spotykanych pielęgnacyjnych błędów. Do pomocy zaprosiłam kosmetolog Marcelinę Woźniak, podbijającą instagram pasjonatkę urody, która podpowiada, czego nie robić, by nie zaszkodzić swojej skórze.


Pomijanie demakijażu 

Demakijaż, to jedna z podstawowych zasad higieny osobistej i pierwszy etap pielęgnacji skóry. Pominięcie tego kroku, może doprowadzić do przykrych konsekwencji, takich jak choćby odwodnienie i przesuszenie skóry, wypryski, zaskórniki, przedwczesne starzenie się, a nawet infekcje oczu, np. zapalenie brzegów powiek czy spojówek. Podczas snu, organizm przestawia się na "tryb naprawczy", w związku z czym skóra powinna być oczyszczona z makijażu, sebum i wszelkich zanieczyszczeń, aby mogła oddychać. W trakcie odpoczynku nocnego, skóra przyswaja aż do 60% więcej składników aktywnych, tym bardziej warto wykonać dokładny demakijaż i przejść do kolejnych etapów pielęgnacji. W sytuacjach kryzysowych - gdy nie mamy innych możliwości - do usunięcia makijażu i oczyszczenia twarzy należy użyć np. jednorazowej rękawicy, chusteczek do demakijażu lub płynu micelarnego. W przypadku "normalnej" pielęgnacji, zalecam użycie preparatu przeznaczonego do mycia twarzy - pianki, żelu, kremu myjącego lub olejku, z pominięciem wymienionych wcześniej opcji.

Nieprawidłowo wykonany demakijaż

Wykonanie demakijażu, nie gwarantuje sukcesu - należy pamiętać, że zabieg ten powinien zostać przeprowadzony w odpowiedni sposób. W praktyce zawodowej regularnie spotykam się z kobietami, które owszem, usuwają makijaż, jednak robią to niewłaściwie i niedokładnie. Swoim klientkom polecam dwuetapowe oczyszczanie twarzy - nawet przy użyciu jednego produktu, lub "domywanie" mydełkiem, np. moim ulubionym PCA skin z kwasem azelainowym, kwasem kojowym i niacynamidem. Demakijaż powinien być wykonywany delikatnie, bez tarcia!Zbyt agresywna eksfoliacja

Boom na kwasy trwa - i dobrze, potrafią zdziałać cuda, należy jednak podchodzić do nich z ostrożnością. Wielokrotnie 'odratowywałam' twarze klientek, które na własną rękę eksperymentowały z kwasami. Nieodpowiednie dobranie kwasu i jego stężenia do rodzaju cery, może powodować podrażnienie skóry, uszkodzenie warstwy lipidowej, "wysyp" i wiele innych skutków ubocznych, których nie chciałybyśmy doświadczyć. Przed rozpoczęciem kuracji należy skonsultować się z kosmetologiem, który określi potrzeby danej skóry i zaleci odpowiednie produkty dedykowane konkretnej osobie. Odradzam stosowanie kosmetyków, którymi zachwycają się znajome - pamiętajmy, że każda cera ma inne potrzeby.

Nieodpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne

Pielęgnacja "domowa" powinna być dobierana indywidualnie, przez specjalistę - dermatologa, kosmetologa lub kosmetyczkę, po określeniu rodzaju skóry i jej potrzeb. Samowolka w tej kwestii, zwykle przysparza więcej szkód niż pożytku. Jeśli nie znasz się na fizjologii skóry, a składy INCI są Ci obce, oddaj się w ręce profesjonalisty, który przygotuje plan pielęgnacji specjalnie dla Ciebie. Marki kosmetyczne stosują ogrom trików marketingowych, próbując zachęcić do zakupu, na szczęście świadomość klientów wzrasta i coraz mniej osób daje się nabrać na nieuczciwe chwyty.

Bagatelizowanie składów kolorówki

Makijaż wpływa na kondycję skóry, dlatego należy zwracać uwagę na składy także na kosmetyki tzw. "kolorówki". Warto rezygnować z podkładów zawierających parafinę, alkohol denat i talk w składzie. Zamiast ciężkich fluidów, polecam testować podkłady mineralne, a także lżejsze, ale dobrze kryjące kremy CC i BB. Za najlepsze uważam te od It Cosmetics, - sprawdzają się przy każdym rodzaju cery i nie szkodzą skórze. Pamiętajmy także o higienie akcesoriów do makijażu - gąbek, pędzli, na których osadzają się resztki kosmetyków, martwe komórki naskórka, sebum, zanieczyszczenia kurz i bakterie.Czy uważacie, że powinnyśmy dodać jeszcze jakiś punkt do naszego zestawienia 5 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji skóry twarzy? Czekam na Wasze spostrzeżenia :)!
    Standardowe Komentarze
    Komentarze Facebook

0 komentarze:

Prześlij komentarz