• Winda
  • Duży pokój
  • Gabinet
  • Łaźnia
  • Spiżarnia
  • Garderoba

Konsultacje online zamiast wizyty w gabinecie - warto? Med.Marci odpowiada. #wywiad

W dobie pandemii coraz większą popularność zdobywają kosmetologiczne konsultacje online. Liczba chętnych na oferowane przez kosmetologów "wirtualne wizyty" stale rośnie. Przybywa też pacjentów zadowolonych z efektów konsultacji na odległość. Na czym polegają internetowe spotkania z kosmetologiem i czy mogą zastąpić wizytę w gabinecie? Zapraszam na rozmowę z kosmetolog Marceliną Woźniak, która nie tak dawno była moim Gościem - klikJak powinny przebiegać prawidłowo przeprowadzone konsultacje kosmetologiczne online?

Podstawą sukcesu jest ścisła współpraca kosmetologa z pacjentem. Konsultacja nie może przynieść korzyści, jeśli któraś ze stron będzie miała lekceważący stosunek do drugiej. Kosmetolog powinien być rzetelny, merytoryczny i empatyczny. Z kolei pacjent - szczery, zmotywowany i cierpliwy, bo zmiana kondycji skóry, to proces nierzadko długotrwały.

Czy pacjent powinien przygotować się do takiej "internetowej wizyty" ? 

Tak, konsultacja online wymaga od pacjenta odpowiedniego przygotowania, ale bez obaw - to nic skomplikowanego. Przed "wizytą" przesyłam klientowi instrukcję, zawierającą niezbędne do przeprowadzenia konsultacji informacje. Kosmetolog nie może rozpocząć spotkania, bez szczegółowego wywiadu. Przygotowując się do konsultacji online, dokonuję analizy składów kosmetyków aktualnie stosowanych przez pacjenta, wyników jego badań lekarskich i oczywiście - fotografii twarzy.

Czy można postawić trafną diagnozę nie oglądając skóry pacjenta na żywo?

Przyznam, że rozpoczynając zapisy na konsultacje online, miałam pewne obawy. Zastanawiałam się, czy mogę określić rodzaj skóry i jej problem, nie widząc jej "na żywo", nie dotykając, nie obserwując jej "zachowań". Nie byłam przekonana, czy dobranie odpowiedniej pielęgnacji podczas "internetowej wizyty" jest możliwe. Z czasem okazało się, że taka forma konsultacji kosmetologicznych ma sens i przynosi realne korzyści pacjentowi.

W jaki sposób kosmetolog dokonuje obserwacji skóry "pacjenta online"?

Na podstawie fotografii twarzy. W instrukcji, o której wspominałam wcześniej, przygotowuję szczegółowe informacje dotyczące tego, jak powinno wyglądać dobrze zrobione zdjęcie na wizytę internetową. Wierzcie mi - dla chcącego nic trudnego!


Może Cię zainteresować:

-> Polska kosmetyczka klanu Kardashian - Jenner, wywiad w Windzie
-> Masaż twarzy - dlaczego warto go wykonywać? Recenzja rollera Joanny Czech
-> 5 zasad pielęgnacji skóry wg. kosmetyczki Jen AnistonCzy diagnoza postawiona w taki sposób jest wiarygodna?

Oczywiście, że jest wiarygodna! Efekty metamorfoz pacjentów, którzy skorzystali z konsultacji online, są najlepszym dowodem na to, że kosmetolog może z powodzeniem kontynuować swoją misję w Internecie.

Podczas konsultacji internetowych dobierane są kosmetyki - jaki jest przedział cenowy przykładowego zestawu?

Kosmetyki dobierane są indywidualnie, trudno mi określić przedział cenowy, ale staram się, aby zestawy były przyjazne kieszeni każdego pacjenta. 

Twoi pacjenci chwalą sobie wizyty online u Ciebie - na liście rezerwowej jest kilkanaście osób - rozumiem, że efekty są zadowalające? 

Tak! Efekty są spektakularne. Okazuje się, że odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa, może poprawić kondycję skóry na tyle, że zabiegi gabinetowe mogą być rozpatrywane jako przyjemny dodatek, a nie konieczność.

Z jakimi schorzeniami skórnymi u pacjenta udało Ci się wygrać po konsultacjach online?

Najwięcej wygranych "zaliczyłam" pracując z osobami cierpiącymi na trądzik i tymi, które zmagają się z różnego rodzaju przebarwieniami i bliznami. To niesamowite, jakie efekty przynosi schemat leczenia, dobierany podczas internetowej wizyty.

W jaki sposób zachęciłabyś potencjalnego pacjenta do skorzystania z wizyty internetowej?

Przede wszystkim rozwiałabym obawy, co do skuteczności wirtualnej wizyty u kosmetologa. Zachęcam do obserwowania mojej działalności na IG, gdzie publikuję metamorfozy "internetowych pacjentów", które świadczą o tym, że warto!
Zdecydowałybyście się na wirtualną wizytę u kosmetologa? A może już korzystałyście z konsultacji online? Jestem ciekawa co o tym myślicie.
Ps. Więcej na temat internetowych spotkań z kosmetologiem już wkrótce:).    Standardowe Komentarze
    Komentarze Facebook

0 komentarze:

Prześlij komentarz